Як прати білі речі
Білий одяг, зазвичай, доводиться прати частіше, ніж кольоровий. Та від частого прання і жорсткої води улюблені білі речі сіріють та жовкнуть. Ми розповімо, як прати білі речі так, щоб вони не втратили білизни.
Щоб відбілити білий одяг можна використовувати промислові відбілювачі, різні народні засоби та виварювання. Але багато що з цього не підходить для тонких тканин.
Серед відбілювачів виділяють:
- хлоровмістні (ефективні, але руйнують волокна тканини, при частому використанні тканина може пожовкнути);
- кисневі (є слабшими за хлорні, але дбайливіші та можуть використовуватися при кожному пранні);
- оптичні (містять світловідбиваючі компоненти і лише створюють видимість білизни).
Але використання відбілювачів – це вже для виведення неприємного жовтого та сірого нальотів. Ми ж розповімо, як прати білі речі так, аби цього уникнути.
Читайте також: Як прати чорно-білі речі та відбілити комір на сукні
Як прати білі речі в пральній машині
Фото: leafclover.club
Перед пранням у машинці уважно огляньте річ на наявність плям. Якщо вони є, то доцільно буде вивести плями перед пранням. Вивчіть позначки на одязі, аби вибрати правильний режим прання. Розсортуйте речі за кольором, адже випадково потрапила до барабану кольорова кофтинка здатна зіпсувати не одну білу річ. Якщо така неприємність все ж сталася, то ми підкажемо, як вивести плями від іншого одягу.
Також перед пранням річ можна замочити на деякий час у мильному розчині. Температуру води для прання підбирають відповідно до рекомендацій виробника одягу. Для синтетичних речей температура води не повинна перевищувати 40 градусів, для льону – 60 градусів, для бавовни можете виставляти навіть 90 – вона чудово переносить високі температури та, навіть, виварювання.
- Пральний засіб повинен бути для білих речей. В його складі є спеціальні додаткові компоненти, які надають білизну і добре справляються з забрудненнями. Щоб зберігати первісну білизну речей використовуйте також при кожному пранні відбілювач.
- Не завантажуйте повний барабан пральної машини! Ця порада актуальна не лише для білих речей. Для якісного прання та збереження хорошого стану речей вода та пральний засіб мають вільно циркулювати по барабану. Найоптимальнішим є завантаження барабану на 2/3 для синтетичних і делікатних речей, та 3/4 – для бавовняних. При такому співвідношенні речі виперуться, мийний засіб добре вимиється з тканини, а одяг не буде надто зім’ятим.
Як прати білі речі руками
Фото: hozvopros
Загалом, білі речі можна спокійно довіряти пральній машині. При правильному пранні вона не зіпсує їх. Але трапляються випадки, коли використання такої помічниці стає неможливе. Причин багато: тонка і делікатна тканина, мереживо тощо.
Відіпрати білі речі руками складно, тому радимо використати наступні поради.
- Виводьте плями одразу після появи
Не секрет, що чим скоріше ви почнете роботу по виведенню плями, тим швидше вона зникне. Не відкладайте прання білих речей на потім. Якщо немає можливості випрати річ одразу, то хоча б заперіть пляму – це не дасть їй в’їстися в волокна тканини. Ми підготували для Вас поради, як вивести плями від поту, крові, вина, кави, як вивести чорнило.
- Плями від поту
Якщо жовті плями від поту виникли на бавовняній тканині, то обробіть їх винним оцтом. Для шовку розведіть 1 ст.л спирту у склянці води. Потім виперіть річ.
Є й інший спосіб. 1 ст. л. рідини для миття посуду змішайте з 4 ст перекису та 2 ст.л соди. Нанесіть цю суміш на пляму та трохи почекайте. Потім прополощіть під краном.
- Не перестарайтеся з пральним засобом та кондиціонером
Якщо додати надто багато порошку чи кондиціонеру, то на одязі можуть залишитися полоси та розводи. Також надлишок цих речовин може викликати подразнення шкіри і алергію, особливо у літній період коли посилене потовиділення. Краще не додати прального засобу, або ввімкнути додаткове полоскання.
Якщо ваша улюблена біла річ все ж посіріла, ми розповімо, як відбілити одяг і білизну.
Сушка та прасування білих речей
Фото: poradnica
Як відомо, сонячне проміння має природні відбілюючі властивості, тому можете сміло вішати білий (але лише білий!) одяг під пряме сонце. Це допоможе зберегти колір білих речей яскравим, та подарувати їм свіжий аромат.
Якщо речі з тонкої чи делікатної тканини, їх краще сушити у затінку або під вечірнім сонцем, коли воно вже не таке спекотне. Перед розвішуванням на вулиці не забудьте протерти від пилу мотузки, бо доведеться прати знову.
Якщо сушите у приміщенні, то не кладіть речі на опалювальні пристрої та батареї – це призведе до появи жовтих плям.
Прасуйте білі речі з вивороту. Обов’язково перевірте підошву праски – вона повинна бути чистою. При високих температурах бруд з праски може залишитися на одязі. Якщо підошва не досить чиста, обробіть її спеціальним “олівцем” для прасок. Немає? Замініть на сіль! На аркуш білого паперу насипте шар дрібної солі та попрасуйте її дуже гарячої праскою кілька хвилин. Потім пройдіться праскою по шматку бавовняної тканини.
Можна також використовувати розчин перекису або нашатирного спирту. Нанесіть його на вату та протріть підошву. Потім протріть вологою ганчіркою, і ще раз, насухо.
Корисні поради про те, як прати білі речі, дивіться у відео.
Головне фото: ukr.media