Як прати синтепонову ковдру в пральній машині і вручну

Ковдра синтепонова … Вона нова, м’яка і ми вже уявляємо, як чудово буде під нею спати. Але настає момент, коли кожна господиня задумується, як же випрати це тепле диво. Стірочка розповість, як прати синтепонову ковдру, щоб не зашкодити наповнювачу і чи можна прати одіяло в пральній машині.

Читати статтю на російській мові

За ковдрами зі штучним наповнювачем легше доглядати ніж за натуральними. Вони не вбирають піт, жир та запах. В штучних ковдрах не заводяться пилові кліщі, вони є гіпоалгенними.

Практично всі ковдри із штучним наповнювачем можна прати у машинці. Вони набагато менш вибагливі, ніж їх пухові аналоги, але тут теж є свої правила, яких варто дотримуватися.

Синтепонове волокно спокійно витримує прання у машинці. Воно не збивається та не втрачає свої теплоізоляційні властивості. Перед пранням зверніть увагу на етикетку ковдри та слідуйте її рекомендаціям. Про те, що означають позначки на одязі , читайте у нашій статті.



Ковдра синтепонова: правила прання у машинці

yak praty synteponovu kovdru

Фото: newsdaily

Чи можна прати одіяло в пральній машині, замислювалась не одна господиня. Якщо позначки прання з якоїсь причині немає, то налаштуйте машинку на делікатний режим, температуру води встановіть 30-40 градусів, виставляти вищу не потрібно. Із синтепоном у гарячій воді нічого не трапиться, а от чохол ковдри може сісти і виріб деформується.

Для прання бажано застосовувати рідкі пральні засоби. Не використовуйте агресивні речовини, хлор та відбілювачі. Перед завантаженням ковдри в барабан добре стряхніть її кілька разів, а потім скрутіть у рулон.

Не зайвим буде вкинути до барабану кілька тенісних м’ячів або спеціальних кульок для прання. Віджимайте ковдру на середніх або низьких обертах.

Якщо ви сумніваєтеся в її якості, ковдра синтепонова не нова або рідко простьобана, прошийте її вручну. Візьміть “циганську” голку та довгими стібками пройдіться по периметру і по діагоналі. Це може здатися зайвим або трудомістким, але така процедура не дозволить синтепону “з’їхати”.



Читайте також: Як прати махрові рушники, щоб вони залишилися м’якими

Синтепонова ковдра: правила прання руками

yak praty synteponovu kovdru
Фото: nipromtex

Прати ковдру зі штучним наповнювачем руками варто лише в одному випадку – якщо вона не поміщається до пральної машини.

Якщо на ковдрі є плями – спочатку заперіть їх за допомогою мильного розчину та щітки.

Наберіть у ванну достатню кількість теплої води і розчиніть пральний засіб. Замочіть ковдру на кілька хвилин.

Взагалі, ручне прання ковдри – процес доволі трудомісткий, але його можна перетворити на забаву. Якщо у вас є діти – дайте їм потоптатися по замоченій ковдрі і рутинне прання трансформується у веселу гру. Або зробіть це самі. Так-так, прати таку річ набагато легше саме ногами!

Топтати ковдру можна від кількох хвилин до пів години – залежить від ступеня її забруднення.

Полоскання і віджимання ковдри слід проводити тим же “ножним” методом. Якщо синтепонова ковдра ввібрала багато води, складіть її у 4-6 разів та перекиньте через ручку швабри (або телескопічну трубку пилососа) та залиште стекти над ванною.

Читайте також: Як прати пухову ковдру

Як прати ковдру з холлофайбера

kovdra synteponova

Фото: jysk

Холлофайбер – це синтепон сплетений з нитками силікону. “Шарики” холлофайберу найчастіше використовуються у наповненні подушок та м’яких іграшок і по праву вважаються найбільш невибагливим наповнювачем.

Ковдри з холлофайберу можна прати у гарячій (до 60 градусів) воді. Кількість прального засобу зменшіть наполовину, а то й на 2/3. Волокна холлофайберу не здатні вбирати піт і бруд, вони не мають неприємного запаху і є гіпоалергенними.

Як правильно сушити синтепонову ковдру

Після прання ковдру варто добре струсити, щоб наповнювач розправився і став на своє місце. Сушити ковдру можна і на мотузці, і горизонтально. В будь-якому випадку її варто перетряхувати, збивати та перевертати кілька разів.

На свіжому повітрі штучні наповнювачі висихають дуже швидко, та зверніть увагу на те, що синтепон не варто сушити під пекучим сонцем. Найкраще для нього підійде затінок.

За будь-яких умов не сушіть штучні ковдри на батареях та опалювальних пристроях. Ще одна річ, яку “не переживе” синтепонова ковдра – це прасування. Від гарячої праски синтепон втратить свою пористість і склеїться у тонкий жорсткий пласт.

Читайте також: Чи можна прати вовняну ковдру

Ковдра синтепонова: правила прання і догляду дивіться у відео.

Відео з каналу ОТ ТОРТА ДО ОРИГАМИ 

Головне фото: my-textil

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 + 7 =