Як прати подушки з вовни в пральній машині і руками
Змінюючи постільну білизну, ми досить часто випускаємо з уваги стан подушок. Особливо це стосується таких, як подушки з вовняним наповнювачем. Занедбана подушка може стати винуватцем нічних незручностей, оскільки в ній порушується мікроклімат. Стірочка розповість, чи можна прати подушки в пральній машині та, як прати подушки з вовни руками, щоб вони не шкодили здоров’ю та служили тривалий час.
Читати статтю російською мовою
Найчастіше для наповнення таких подушок використовують вовну верблюда або руно спеціальної породи овець – мериносів.
Вовняні подушки володіють чудовою терморегуляцією та мають високу поглинаючу здатність, завдяки чому адсорбують в себе весь піт. Це може призвести до появи неприємного запаху та пилових кліщів.
При правильному догляді подушки з вовни володіють гіпоалергенністю, є екологічними і гігроскопічними, підтримують природний мікроклімат та досить довго не втрачають свого вигляду і форми.
Як прати подушки в пральній машині
Фото: textile
Багато господинь задавалися питанням, чи можна прати подушки в пральній машині, якщо наповнювачем є вовна. Зазначимо, що вовняні подушки перуться по тому ж принципу, що і вовняна ковдра.
Для прання використовуйте рідкі та нейтральні пральні засоби (для шерсті або дитячий). Температура води не повинна перевищувати 30 градусів. Налаштуйте машину на делікатний режим або режим “Шерсть”. Не завадить ввімкнути додаткове полоскання.
Не завантажуйте барабан пральної машини більш ніж, як на половину. Вовна здатна вбирати в себе велику кількість води, тому за один раз періть максимум одну подушку щоб досягти якісного результату.
В жодному разі не використовуйте відбілювач. Він безповоротно зіпсує вовну.
Сушити таку подушку слід у теплому, добре вентильованому приміщенні. Можна це робити на балконі чи на вулиці, але у затінку. Час від часу подушку потрібно струшувати.
Як прати подушки в пральній машині з вовни верблюда дивіться у відео.
Відео з каналу “Все о стиральных машинах и бытовой технике”
Як прати подушки з вовни руками
У прохолодній воді розчиніть пральний засіб та замочіть подушку хвилин на 15.
Виперіть її м’якими рухами не сильно натискаючи. Пам’ятайте, що мокра шерсть досить тяжка, тому прати її зручніше у ванні. Вам, в такому випадку, не доведеться підіймати руно щоб віджати його чи змінити воду для полоскання – досить лише відкрити зливний отвір і скрутити виріб у рулон по направленню до нього.
Полоскати шерсть потрібно 3-4 рази у великій кількості води.
Мокру подушку можна покласти на віджим до пральної машини. Оберти надто високі не виставляйте, достатньо 600 – 700.
Читайте також: Як прати синтепонові подушки, як прати подушку з холлофайбера
Як відновити вовняну подушку
Зазвичай, вовняна подушка служить кілька років. Під час активної експлуатації вовна (особливо, не дуже якісна) здатна злежуватися. Як результат – з м’якої пухкої подушки виходить щось пласке і тверде.
Щоб такого уникнути, подушки з вовняним наповнювачем слід ретельно збивати після кожного сну, відновлюючи аерацію в середині волокон. Один – два рази на місяць подушку слід добре провітрювати.
Та якщо ваша подушка все ж таки збилася, є спосіб її реанімувати.
Для початку потрібно розпороти чохол та вийняти наповнювач. Вовну і чохол виперіть окремо: вовну – лише руками у прохолодній воді, а чохол – за бажанням. Та якщо він також шерстяний – краще прати руками з дотриманням усіх рекомендацій.
Випрану вовну покладіть до наволочки та відіжміть у пральній машині. До речі, машинна сушка вовні протипоказана.
Після віджиму розстеліть вовну на рушник. Краще залишити її на балконі у затінку: і свіже повітря є, і вітер не роздує. Коли вона трохи підсохне (година-дві – залежно від погоди), починайте розпушувати вовну. Від загальної злежаної маси слід відривати шматки та “скубти” їх на дрібніші.
По мірі висихання вовни, відривайте все менші шматки, доки не отримаєте волокна. Процес це досить довготривалий, але відбувається не за один етап. Не намагайтеся розпушити одразу всю вовну. Доки вона не висохне – цього зробити буде практично не можливо.
Читайте також: Чи можна прати подушки з пір’я, прання пухових подушок
Врахуйте, що після кількох етапів таких “поскубувань” об’єм вовни буде досить великий. Можна лише дивуватися, як оце все влізло в таку маленьку, на вигляд, подушку.
Не забувайте регулярно (хоча б раз у годину) та ретельно перетрушувати розпушену вовну – так вона висохне значно скоріше.
Зверніть увагу, що ще волога вовна здатна на дотик здаватися абсолютно сухою. Таку особливість слід враховувати, коли будете збирати подушку. Краще залишити вовну сохнути на добу – так ви точно будете впевнені, що вона висохла.
В процесі збирання подушки, можна ще раз “поскубти” наповнювач. В середині чохла розправляйте його рівномірно та не забувайте про кути подушки – якщо їх не заповнити з самого початку, вони так і залишаться порожніми. Зібрану подушку зашийте і ще раз добре збийте.
Головне фото: rіzetka.goods