Прання шерстяних речей: практичні поради господиням
В холодну погоду так приємно носити теплий вовняний одяг. Він затишний, м’який і гарно зігріває. Стірочка розповість, як повинно відбуватися прання шерстяних речей, щоб вони не стали колючими і жорсткими.
Ви дізнаєтесь про деякі хитрощі, з якими шерсть після прання буде м’якою, ніжною і не деформується.
Зауважимо, що вироби з вовни не слід надто часто прати. Якщо є плями, потрібно вивести їх, але не мочити весь виріб.
Прання шерстяних речей: як правильно прати шерсть руками
Якщо вже без прання не обійтись, найкраще для шерсті – прати її руками. Ручне прання забезпечить дбайливий і ніжний догляд. Та пам’ятайте – прання шерсті руками потребує багато води.

Температура води не повинна перевищувати 30 градусів. У воді розчиніть миючий засіб та збийте піну. Обирайте спеціальні рідкі пральні засоби для шерсті. Якщо такого нема, можна замінити його на господарське мило (натріть на звичайній терці). Можна навіть використовувати шампунь для тварин! Він буде дбайливим до шерстяних речей, має нейтральний рН та дуже легко виполіскується.
Виверніть виріб на виворітний бік. Під час прання шерстяну річ не можна сильно терти та перекручувати. Варто трохи пом’яти її, завертаючи краї (як тісто). Речі з мохеру ні в якому разі не замочуйте, з іншої вовни можна замочити на час до 10 хвилин.
Під час полоскання температура води повинна бути такою ж, як і при пранні. Якщо вода буде відчутно відрізнятися, виріб може “збігтися”. Полоскати варто кілька разів, щоб вся піна вимилася з волокон.
Можна додати у воду ополіскувач або чайну ложку гліцерину для пом’якшення.
Після полоскання шерсть викручувати і розтягувати не можна. Потрібно злегка стиснути виріб над тазиком чи ванною, щоб стекла вода.
Сушити речі з вовни потрібно так само, як і в’язані речі.
Як прати шерсть у пральній машині

Прання шерстяних виробіву “стіралці” можливе, але лише на делікатному режимі, передбаченому для прання вовни.
Функцію віджиму потрібно відключити. Якщо це не можливо, то зменшіть оберти барабану на мінімум.
Після прання не витягуйте одяг з машини, нехай він деякий час полежить, поки не стече вода. Потім покладіть виріб на рушник, скрутіть у “рулет”, щоб прибрати зайву воду.
Сушіть шерстяні речі лише на горизонтальній поверхні. Можна розстелити простирадло чи рушник. В жодному разі не вішайте виріб, будь-то прищепки, вішак чи просто через мотузку: шерстяна річ витягнеться та деформується.
Щоб повернути ангоровій або мохеровій речі пухнастість, загорніть її у пакет та покладіть на добу до морозильної камери.
Як вивести плями з шерсті
Застарілі плями від жиру з шерсті можна видалити, якщо обробити її бензином і через 1-2 хвилин пропрасувати гарячою праскою через папір.
Кольорову шерсть від плям можна обробляти розчином гліцерину змішаним з нашатирним спиртом в пропорції 4:1.
Щоб вивести кров з вовни – розчиніть у воді таблетку аспірину. Плями на кашемірі можна промити під струменем холодної води, або розтерти по забрудненню соду і видалити щіткою.
Як зберегти колір шерстяного виробу
Щоб річ надовго зберегла свій вигляд, варто подбати про те, аби колір залишався яскравим.
Прати блакитні шерстяні речі добре у воді, де варилася картопля – це освіжить блакитний колір.

Світла шерсть має не надто приємну особливість – вона може пожовтіти після прання. Щоб цього не сталося, можна скористатися такими хитрощами:
- Розведіть перекис у воді з розрахунку на 1 літр води 1 ч. л. засобу, опустіть в розчин вовняний виріб і залиште на кілька годин. Потім виперіть і добре прополощіть;
- Товчена крейда. На один виріб вагою до 500 г вам буде потрібно 3 літри води і 1 кг крейди. Опустіть річ в крейдяний розчин і залиште на деякий час, періодично помішуючи воду. Після цього виперіть, прополощіть і висушіть.
Як прасувати речі з вовни
Це процес досить делікатний. Важливо не лише правильно прати шерсть, а й правильно прасувати, інакше всі зусилля будуть марні.
Під дією гарячої праски шерсть “сяде”, тому гладити її можна тільки на делікатному режимі. Обов’язково слід використовувати складену в кілька разів марлю або тонку тканину (можна використати частину простирадла).
Прасувати можна лише з виворітного боку і тільки тоді, як річ повністю висохла.
Відео з каналу WOOL & MANIA
Головне фото: korysni-porady