Як вивести плями від іншого одягу

Випадково кинули до барабану не ту річ і отримали плями від іншого одягу? Напевно не існує господині у якої хоча б раз не трапилася така неприємність. Панікувати і викидати річ не варто, можна спробувати її врятувати. Стірочка розповість, як вивести плями від іншого одягу та чим вивести полинявші плями.

Читати статтю на російській мові

Одним з основних правил є оперативність. Як тільки ви поміти кольорові плями, не гайте час. Сушити, а тим більше – прасувати полинялу річ не можна, інакше фарба закріпиться на тканині.

Найлегше вивести полинялі плями з бавовни, оскільки вона витримує вплив високих температур та кип’ятіння. В той час як синтетику, наприклад нейлон, відбілити часом буває неможливо.Yak vyvesty plyamy vid inshoho odyahu
Фото: stanok.guru

Як вивести плями від іншого одягу на білих речах

Ви вийняли річ з пральної машини і помітили, що вона полиняла? Одразу виперіть її ще раз з додаванням відбілювача і в гарячій воді (температура води повинна бути не меншою за 60 градусів). До речі, відбілювач краще використовувати кисневмістний, оскільки відбілювачі з хлором можуть сильно пошкодити і одяг, і пральну машину.

Полинявшу річ покладіть у каструлю, додайте засіб для виведення плям, порошок та господарське мило натерте на терці. Все це потрібно кип’ятити дві-три години, а потім прополоскати у холодній воді. З таким методом варто бути обережним, адже не всі речі витримують кип’ятіння.

Читайте також: Як прати білі речі, щоб зберегти яскравість

Ще одним засобом, що допоможе позбутися плям є 6% перекис водню. На 5 літрів води потрібно 20 мл перекису. У цьому розчині річ варто прокип’ятити 30 хвилин.Як вивести плями від іншого одягу за допомогою нашатирного спирту?

До 5 літрів води додайте 1 ст. л. нашатирю. Опустіть забарвлену річ у розчин, доведіть до кипіння та прополощіть. Довго кип’ятити в нашатирному спирті не можна.

Ще одним дієвим засобом є сода. Але вона підійде для слабко забарвлених речей. 4-5 ст. л. соди розчиніть у 5 л. теплої води та замочіть одяг на 4-6 годин. Потім прополощіть.

Yak vyvesty plyamy vid inshoho odyahu
Фото: tkan.club

Чим вивести полинявші плями на кольорових речах

Виварювати кольорові речі в жодному випадку не можна. Найпершим методом тут теж є повторне прання, як і у випадку з білими речами. Але варто переконатися, що ваш відбілювач (чи засіб для виведення плям) підходить для кольорової тканини. Можна також замочити річ на кілька годин у гарячій воді з плямовивідником.

Якщо повторне прання не допомогло вивести полинялі плями, спробуйте замочування у воді з нашатирним спиртом. До 5 літрів теплої води додайте 100 мл нашатирного спирту та замочіть річ на годину. Після цього дуже ретельно прополощіть або ще раз виперіть.

Чим вивести полинявші плями, якщо річ забарвилася не сильно? Допоможе такий метод. Візьміть в рівних пропорціях крохмаль, сіль, лимонну кислоту та терте господарське мило. Додайте трохи води, щоб з усіх змішаних інгредієнтів вийшла рідка каша, та нанесіть її на забарвлені ділянки з виворітного боку. Залиште на 10-12 годин (або на ніч), потім виперіть.

Yak vyvesty plyamy vid inshoho odyahu
Фото: 7ya.ru

Як вивести плями від полинявшого одягу на джинсах

Як вивести плями від полинявшого одягу на джинсах? Ніяк! Полинявші джинси – це справжня проблема. Через особливу структуру плетіння джинсової тканини полинявші плями вивести практично не можливо. Прати їх кілька разів під ряд не варто, користуватися плямовивідником – тим більше. Це все лише погіршить ситуацію.

Читайте також: Як відбілити джинси в домашніх умовах

Єдиним рішенням тут є лише перефарбування. Пофарбувати джинси можна за допомогою спеціальної фарби, або навіть синьки. А оцет, сода чи відбілювач допоможуть зробити їх на кілька тонів світліше.

А можна взагалі створити новий тренд – носити так! Іноді речі здатні полиняти настільки красиво, що здається ніби так і повинно бути.

На останок, якщо відновити річ не вдалося, спробуйте забарвити матеріал повністю. Можна випрати зіпсовану одежину разом з тією, що линяє при вищій температурі.

Також можна спробувати замаскувати плями за допомогою фарби, аплікацій або іншого декору.

Також поради, як вивести плями від полинявшого одягу, дивіться на відео.

Відео з каналу: Elena Matveeva

Головне фото: protkan.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × five =