Як вивести плями від поту власноруч

Плями від поту на одязі з’являються в тому випадку, коли сульфат алюмінію, який міститься у 98% всіх дезодорантів, вступає в реакцію з потом людини. В результаті, утворюються жовті розводи, які дуже складно вивести. Ми поділимося з вами секретами, як вивести плями від поту самотужки та без зусиль.

Читати статтю російською мовою

Пам’ятайте, що плями від поту варто виводити негайно і лише у теплій чи прохолодній воді. Гаряча вода лише закріпить хімічні сполуки на одязі ще сильніше.

Як вивести плями від поту власноруч підручними засобами

Звісно, зараз існує багато хімічних плямовивідників, які можуть впоратися практично будь з чим, але такі сильнодіючі речовини здатні пошкодити тканину, викликати подразнення шкіри та алергічні реакції. Та й коштують вони не дешево. Ми пропонуємо вашій увазі безпечні засоби, якими можна швидко вивести плями від поту. Вони завжди під рукою та є в кожному домі.

До речі, для виведення плям від поту категорично заборонено використовувати добре відому “Білизну” чи інші хлорні відбілювачі – хлор вступить в реакцію з потом і пляма потемніє ще сильніше.Читайте також: Як відіпрати траву, чим вивести плями від трави

iak vyvesty pliamy vid potu
Фото: domashniy.net
  • Господарське мило

Як вивести плями від поту пральним милом? Дуже легко. Якщо пляма свіжа, то мило буде найпростішим та найефективнішим засобом через свою лужну основу, яка розчиняє органічні забруднення. Та для того, аби цей спосіб подіяв, потрібно прати річ одразу по приходу додому – не давайте плямам висохнути. Густо намильте забруднення, залиште на кілька хвилин та виперіть. Після цього можна прополоскати річ або відправити до пральної машини.

Як вивести жовті плями від поту з білих речей

Білі та світлі речі брудняться найсильніше, а плями на них завжди помітніші. Наступні способи підкажуть вам, як вивести жовті плями від поту на білих речах та не зіпсувати одяг.

  • Лимонний сік

Сік з лимону здатний впоратися зі свіжими плямами. Якщо забруднення вже в’їлося в тканину, лимон не допоможе.

Слід брати саме свіжий сік з лимона, а не куплений у пляшці концентрат!Розріжте лимон на дві частини та з кожної видавіть сік на пляму, вони повинні повністю покритися соком. Залиште так річ на певний час (не довше 10 хвилин), а потім прополощіть.

  • Перекис водню і сода

Є ще один спосіб, як вивести жовті плями від поту. Нам допоможе суміш перекису та соди. Візьміть дві ложки соди, одну ложку рідини для миття посуду та приблизно 1/2 пляшки 3% перекису. Добре розмішайте та нанесіть на плями.

Для кращого результату можна потерти забруднені місця щіткою. Після цього виперіть речі, як звичайно, і всі жовті плями зникнуть.

Читайте також: Як вивести плями від клею, іржі, воску і помади в домашніх умовах

iak vyvesty pliamy vid potu
Фото: luxnet.ua

Чим вивести плями від поту та дезодоранту з кольорових речей

На темних речах зазвичай залишаються не жовті плями, а навпаки – білі чи сіруваті. А ще піт здатен виїдати колір речі, та робити її плямистою.

Щоб вивести плями від поту на кольорових і чорних речах нам допоможуть наступні засоби:

  • Аспірин;
  • Сіль;
  • Сода;
  • Оцет;
  • Нашатирний спирт.

А тепер – детальніше про кожен з них.

Аспірин

Вивести плями від поту на кольорових речах здатен аспірин. Розітріть кілька таблеток в порошок та додайте до нього трохи води. Перемішайте і нанесіть на плями. Залиште на певний час, потім виперіть.

Аспірином можна відіпрати забруднення з будь-якого одягу – і білого, і кольорового.

Сіль та сода

Змішайте сіль, соду і рідке мило так, щоб утворилася густа каша. Нанесіть на плями і залиште на 30 хвилин.

Читайте також: Як вивести плями від крові, вина, кави, як вивести чорнило 

Цей метод не шкодить тканині. Навпаки в ньому можна замочити весь виріб – це допоможе освіжити колір.

iak vyvesty pliamy vid potu
Фото: moyezdorovya.com.ua

Оцет

Чим вивести плями від поту, які вже в’їлися у тканину, а прання не допомагає? В такому випадку скористайтеся столовим оцтом. Але слід пам’ятати, що цей метод є доволі екстремальним і підходить лише для щільних і цупких тканин.

Якщо жовті плями від поту виникли на бавовняній тканині, то обробіть їх винним або столовим оцтом і залиште на кілька хвилин. Оцтова кислота розчинить забруднення. Після цього річ слід випрати.

Якщо боїтеся, що фарба на тканині не надто стійка, розведіть оцет з водою у пропорції 1 до 4.

Аміак

Нашатирний спирт або аміак – потужний засіб, який здатен вивести навіть застарілі плями. Але він дуже агресивний, тому перед використанням протестуйте на непомітній ділянці одягу.

Метод підходить для світлих, темних і різнокольорових тканин.

Змішайте в рівних пропорціях аміак і воду, змочіть у цьому розчині губку та обробіть плями. Залиште на пару хвилин, прополощіть і виперіть вручну або в пральній машині.

Горілка або спирт

Цей варіант підкаже чим вивести плями від поту та дезодоранту з чорних чи темних речей. Для цього, змочіть горілкою забруднені місця і залиште на кілька хвилин (у випадку, якщо забруднення дуже сильні і стійкі, час витримки можна збільшити до однієї години), а потім прополощіть.

Для обробки шовку розведіть 1 ст.л спирту у склянці води. Потім виперіть річ.

Також про те, як вивести плями від поту з одягу власноруч, ви можете дізнатись, переглянувши відео.

Відео з каналу ПРОСТЫЕ СОВЕТЫ

Головне фото: porady.com.ua 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 + 3 =