Як відбілити тюль в пральній машині: всі секрети прання і відбілювання тюлі
Що таке пожовклий та посірівший тюль знає, напевно, кожна господиня. Щоб уникнути такого, Стірочка розповість, як відбілити тюль в пральній машині та, як прати тюль, щоб зберегти гарний вигляд надовго.
Читайте статтю російською мовою
Ситуація, коли нова, біла, легка і повітряна фіранка після кількох прань перетворюється на жовто-сіру знайома майже всім. Та мало хто знає, чим відбілити тюль в домашніх умовах, і зробити це швидко та з легкістю.
Однак, відбілювання тюлі – це заключний етап догляду. Для початку, потрібно знати, як випрати тюль аби він не втратив своєї білизни та елегантної легкості, про що ми розповімо трохи нижче, а спочатку поділимось нашими секретами, як відбілити тюль в домашніх умовах.
Як відбілити тюль в пральній машині
Відбілювання тюлі та гардини в машинці можливе, за умови дотримання певних правил. Перш за все, режим прання повинен бути делікатним, з прохолодною водою та мінімальними обертами барабану при віджиманні (можна взагалі відключити віджим).
Читайте також: Як прати жалюзі з тканини (римські штори, ролети)
Щоб на фіранці під час прання не утворилося заломів, її перед пранням потрібно гарно скласти, і вже у такому вигляді класти до барабану. Для відбілювання тюлей використовуйте спеціальний засіб для делікатних речей.
Тонку та ажурну фіранку можна помістити в спеціальний мішок для прання делікатних речей. Якщо такого немає – замініть звичайною наволочкою.
А тепер дізнаємось, чим відбілити тюль в домашніх умовах:
Як відбілити тюль оцтом, сіллю, синькою
Якщо ж фіранка пожовкла чи посіріла, або вона вже не нова і потребує відновлення, то можна скористатися наступними хитрощами:
- Замочування в солі: ця процедура допоможе зробити тюль білосніжною. Додайте у ванну звичайну кухонну сіль з розрахунку 1-2 ст. л на 1 л. води, та кілька крапель зеленки. В такому розчині варто потримати фіранки 3-4 год. Ця процедура допоможе вивести навіть складні плями. Після такого полоскання можна прати тюль як звичайно, або просто прополоскати в прохолодній воді.
- Як відбілити тюль оцтом: для того, щоб фіранки засяяли білизною, додайте у воду для полоскання столовий оцет: 1 ст. л. на кожен літр води.
- Синька: для відбілювання тюлі можна використовувати слабкий розчин синильної кислоти. Його потрібно додати до води, в якій будете прополіскувати востаннє. Після полоскання в цьому розчині фіранки стануть білосніжними і будуть сяяти на сонці!
- Сода: харчова сода – це ще один засіб, який допоможе у проблемі, як відбілити тюль в домашніх умовах. Візьміть в однакових пропорціях (приблизно по 100 грам) соди та прального порошку, розчиніть у воді і залиште тюль помокнути пів години. Потім акуратно випріть.
- Розчин марганцівки також є чудовим засобом, відбілювання тюлей.Розчиніть у ємності з водою (можна в чашці) кристали марганцівки до отримання насиченого, але світлого фіолетового розчину і добре розмішайте. Дайте відстоятися, а потім вилийте у ванну з водою. Виливайте обережно, щоб кристалики, які залишилися у чашці, не потрапили до ванни. Потім замочіть у розчині тюль і залиште на 30 хв.
- Марганцівку можна замінити на суміш перекису і нашатирю, які використовують у співвідношенні 2 до 1, і замочити тюль на 20 хвилин. Цей метод заборонений для тюлей з органзи.
Як відбілити тюль з льону
Відбілювати льняну тюль звичайними відбілювачами не варто. Для цього підійде кип’ятіння. У каструлю з водою додайте натерте на тертці господарське мило та помістіть у неї тюль. Виварювати тюль в отриманому розчині слід до однієї години. Після цього його можна прати або лише прополоскати – на ваш розсуд.
Читайте також: Як прати і прасувати льон і лляні речі
Як прати тюль руками
Аби Ваші фіранки зберегли первозданну білизну та яскравий блиск, правильно прати тюль у ледь-теплій воді, приблизно 30-35 градусів. Якщо вода буде більш гаряча, волокна тканини зруйнуються і тюль пожовтіє!
Для прання тюлі не варто використовувати велику кількість прального засобу, оскільки піна з тканини виполіскується досить погано.
Практична порада прання тюлі руками
- Наберіть у ванну (якщо фіранка не велика – то можна використовувати тазик) води та заздалегідь розчиніть у ній пральний засіб. Можна використовувати спеціальні рідкі пральні засоби для прання фіранок та гардин.
- Замочіть тюль та злегка помніть його. Пам’ятайте, що не можна терти тканину!
- Дайте тканині помокнути кілька годин, а потім злийте воду. Полоскати потрібно кілька разів у прохолодній воді теж без сильного механічного впливу.
- Категорично забороняється скручувати та віджимати тюль. Краще залишити його у ванні та дати стекти зайвій воді, а потім повісити мокру тканину на карниз.
Фото: grimjim
Чи можна прасувати тюль
Прасувати тюль дуже не рекомендується, оскільки від гарячої праски він пожовкне. Якщо дотриматись усіх наших порад, як випрати тюль, то воно і не потрібно.
Адже правильно випрана і висушена фіранка прасування взагалі не потребує – невеличкі складки, що утворилися при пранні розійдуться самі, якщо фіранку повісити на карниз мокрою.
В деяких випадках заломи можна відпарити парогенератором, у якого є спеціальна насадка для гардин. Відпарювати звичайною праскою також не варто, бо річ можна випадково зіпсувати.
Якщо ваша фіранка з органзи – відпарювання протипоказане. Її можна пропрасувати не надто гарячою праскою через папір або бавовняну тканину.
Читайте також: Чи можна прати подушки з пір’я і пуху
Головне фото: w2w.com.ua
Відео з youtube-каналу Анна Осколкова