Як прати гіпюр та гіпюрові речі

Гіпюр – дуже гарний, ніжний та вишуканий матеріал. В одязі з мереживної тканини будь-яка жінка відчуває себе королевою. А ще, ця делікатна тканина надзвичайно примхлива. Ми розповімо вам, як прати гіпюр, щоб він не розірвався і не деформувався.

Читайте новину російською мовою 

Вироби, прикрашені мереживом, виглядають привабливо та стильно. Не зважаючи на те, що майже все сучасне мереживо – це не ручна, а верстатна робота, коштує воно все одно досить дорого.

Гіпюр вимагає до себе дбайливого ставлення не лише при пранні, а й при носінні. А найбільш примхливим є те, до складу якого входять натуральні матеріали.

Варто пам’ятати, що мереживо з таким складом може сідати при пранні. До прикладу, лляне мереживо здатне давати усадку до 15% від початкових розмірів. Враховуйте цей фактор при виборі такого одягу.



yak praty hipyur v praltsi
Фото: youtube03

Як прати гіпюр вручну

Для будь-якого мережива (а особливо – з додаванням натуральних волокон) пріоритетним є ручне прання у прохолодній воді. Максимальна температура води не повинна перевищувати 40 градусів.

Читайте також: Як прати шовк та шовкові речі в домашніх умовах

Для прання використовуйте лише рідкі засоби, які потрібно спочатку розвести у воді. Мереживний виріб струсіть від бруду та пилу і замочіть на кілька хвилин.

Прати таку річ потрібно обережно, м’якими надавлюючими рухами. Терти одяг або чухати його щіткою категорично заборонено. В протилежному випадку отримаєте замість мережива бахрому.



Після полоскання, віджимати та викручувати мереживо також не можна. Дайте йому полежати у ванні, щоб вода стекла сама. Як варіант – обережно загорніть виріб у махрове полотенце.

Сушити мереживні речі слід у горизонтальному положенні та подалі від джерел тепла і прямих сонячних променів.

Як прати гіпюр в пралці

yak praty hipyur v praltsi
Фото: ladyreka

Через делікатність та особливе плетіння, мереживну тканину не рекомендовано прати у машинці-автомат. Вона здатна пошкодити мереживо та, навіть, порвати його.

Якщо ви все таки вирішили скористатися машинкою, то перед пранням помістіть річ у спеціальний чохол, який убереже мереживо від затяжок. У випадку, коли такий чохол відсутній – скористайтеся наволочкою.

Виставте делікатний режим прання, відключіть підігрів води та функцію віджиму.

Як безпечно відбілити кружево

В деяких випадках мереживну річ потрібно відбілити. Особливо це стосується скатертин та тюлю. Використовувати промислові відбілювачі (а особливо хлорні) для мережива не можна – вони безповоротно зіпсують його.

Для делікатного відбілювання можна використати розведені у воді перекис чи синьку. Розчиніть невелику кількість обраної речовини у ледь теплій воді та замочіть виріб на кілька хвилин.

Після такого замочування, мереживна річ набуває помітно яскравішого вигляду.

Відео з каналу ГАЗЕТА 

Читайте також: Як прати льон, як прасувати льон

Якщо оберете синьку, то не переборщіть з часом замочування і кількістю синьки, інакше не відбілите тканину, а навпаки – пофарбуєте.

Якщо хочете надати жорсткості мереживній скатертині та ущільнити тканину – тоді накрохмальте її.

yak praty hipyur v praltsi
Фото: tk.ua

Як прасувати мереживо та гіпюрову тканину

Прасувати такі речі слід вкрай обережно, теплою праскою та через вологу марлю. При прасуванні стрейчевого гіпюру праску треба переставляти, а не ковзати нею, інакше є ризик розтягнути тканину.

Якщо виріб досить опуклий та має рельєфи – таку річ прасувати не можна, оскільки під дією праски вона стане пласкою.

Головне фото: svadbatkani

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × three =