Як відіпрати занавіску для душу від плям і цвілі

Зараз майже у кожній ванній кімнаті господарі користуються шторками для душу. Але ванна – це місце підвещеної вологості, тому затхлий запах і цвіль на предметах інтер’єру тут не рідкість. Ми розповімо, як зробити так, щоб занавіска для душу була без плям, цвілі та мильних розводів. 

Шторка у ванній постійно контактує з водою і довгий час залишається мокрою, тому часто на ній з’являються слизькі утворення, грибки, пліснява та плями іржі.

Найкращим рішенням проблем з ванною є провітрювання. Також, за можливості, після прийняття душу варто протерти ганчіркою кафель та шторку. Та, звісно, тримати ванну кімнату завжди відчиненою а шторку постійно протирати на сухо не зручно, тому рано чи пізно вона все ж починає потребувати прання і дезінфекції.

Метод прання занавіски для душу залежить від матеріалу, з якого вона виготовлена. Штори з полієтилену та клейонки не переживуть прання у машинці, а вінілові і тканнині можна прати на делікатному режимі, у прохолодній воді та без віджиму.shtorka dlia dusha

Фото: vseznayko

Зазвичай, найчастіше брудниться та потребує прання не вся штора, а лише її нижня частина, яка найбільше контактує з водою і де затримуються краплі. В такому випадку можна локально зачистити забруднення, навіть не знімаючи штору з тримача.

Читайте також: Як прати махрові рушники, щоб були м’які

Розтягніть штору, зволожте її та добре почистіть з обох боків губкою із засобом для чищення (можна додати білизну для антибактеріального ефекту). Потім змийте, протріть на сухо і залиште розтягненою на певний час.Як відіпрати цвіль на шторі з ванної

Найбільш бережним режимом для штори є прання руками. Наберіть у миску чи ванну теплої води і додайте в неї соду та лимонну кислоту (соди вдвічі більше, ніж кислоти). Замочіть на шторку на пів години чи трохи довше, а потім злегка помніть. Прополощіть.

У воду для замочування можна додати трохи білизни чи хлорних таблеток, щоб видалити плісняву.

Віджимати і викручувати випрану штору не варто. Розвісьте її над ванною (на балконі, на дворі) аби стекла зайва вода.

shtorka dlia dusha
Фото: newsdaily

Шторка для душу: прибираємо іржу та наліт

Плями іржі та вапняного нальоту – досить поширене явище у ванній. Ефективно позбутися їх допоможе суміш нашатирю і перекису. Змішайте нашатирной спирт і перекис водню у пропорції 3 до 1, нанесіть на пляму і гарно потріть. Можна на деякий час залишити на плямі. Потім періть як звичайно.

Читайте також: Помилки при пранні, які псують речі

Іншим хорошим засобом є оцет чи лимонна кислота. Зробіть концентрований розчин обраної кислоти з водою і занурте тудт шторку на певний час.

Чим відіпрати цвіль на шторі з ванної

Змішайте в однакових кількостях соду та оцет і нанесіть на забруднені місця. Витримайте 10-15 хвилин і прополощіть.

Грибок і цвіль бояться лужного середовища. Для обробки таких ділянок також  добре підходять дігтярне мило чи сода. Нанесіть на забруднення і залиште на кілька хвилин. Потім протріть шторку губкою і прополощіть теплою водою.

Пам’ятайте, що очищення штори від цвілі варто проводити у медичній масці, оскільки грибкові спори здатні розлітатися у повітрі і ви можете їх вдихнути.

Про умови прання занавіски для душу в пральній машині і вручну дивіться у відео.

Відео з каналу: Марина Жукова

Головне фото: jysk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 − 10 =