Як прати махрові рушники

Напевно, нема жінки, котра б не любила загорнутися після ванни у м’який, пухнастий рушник. Але вироби з махри можуть швидко втратити свою пухнастість через неправильну експлуатацію. Стірочка розповість, як прати махрові рушники, щоб вони залишилися м’якими та пухнастими на довгий час.

Читайте статтю російською мовою

Махра – це бавовна, котра має особливе переплетіння ниток та “петельку” на лицевій стороні. Звісно, чим якісніша тканина, тим довше та краще служитиме виріб. Через натуральний склад махра витримує велику кількість циклів прання. І зовсім не важливо, перете ви у пральній машині чи руками. Також вона стійка до механічної обробки та впливу високих температур води.

Але навіть найякіснішу та найм’якішу річ можна зіпсувати неправильним доглядом, тому прання махрових рушників потребує певних знань, якими ми з радістю поділимося.Як прати махрові рушники в пральній машині

Прання махрових рушників у машинці простіше, ніж здається. Махрові вироби з легкістю витримують машинне прання якщо правильно налаштувати машину.

yak praty makhrovi rushnyky

Фото: alladvices

Періть у делікатному режимі, а температура води не повинна перевищувати 60 градусів. Не завантажуйте до барабану одночасно з махровими й інші речі. Заповнювати барабан “під зав’язку” також не потрібно, інакше махра погано виполощеться. Оптимальне завантаження – це 2/3.

Для прання махрових рушників не бажано використовувати сухий пральний порошок. Якщо хочете зберегти м’якість махри, то використовуйте гель або капсули для прання. Можна також додати у відсік з пральним засобом 2 ст.л. кухонної солі.

Читайте також: Чи можна прати подушки з пір’я

Не використовуйте засоби, які містять агресивні складники, хлор та відбілювач – все це негативно впливає на якість махри.

Оскільки махрова тканина має високу поглинаючу здатність, обов’язково ввімкніть режим додаткового полоскання.yak praty makhrovi rushnyky

Фото: privet sovet

Як відіпрати махрові рушники руками

Практична порада, як відіпрати махрові рушники:

Для того, щоб відіпрати махрові рушники руками в ємності з водою розчиніть пральний засіб, додайте ложку-дві кухонної солі та замочіть рушник на 20-30 хвилин. Потім періть, як зазвичай. Сіль розпушить петельки махри, та зробить її пухнатою.

Дуже негативно на якість махри впливає жорстка вода. Щоб пом’якшити її додайте до води 0,5 – 1 склянку оцту на 10 л. води.

Читайте також: Як відбілити тюль в пральній машині

Полоскати вручну махрові вироби потрібно 3-4 рази, оскільки пральний засіб, що залишився на волокнах тканини, може значно зменшити вбираючі властивості махри. Такий же ефект має і кондиціонер, тому ним не варто зловживати.

Практичні поради, як прати махрові рушники в пральній машині і руками дивіться у відео

Як пом’якшити махрові рушники

Якщо махрові рушники після прання стали жорсткі, можна спробувати повернути їхню попередню м’яку структуру.

Жорсткий і колючий рушник слід замочити у холодній воді, та залиште на ніч. Щоб пом’якшити рушники, які вже давно в експлуатації – замочіть його на годину у розчині кухонної або морської солі.

Читайте також: Як відіпрати кухонні рушники

yak praty makhrovi rushnyky

Фото: liveposts

Цей метод підходить для старих рушників: на літр води візьміть 1 ст. л. солі та 1 ч.л. нашатирного спирту. Замочіть у цьому розчині виріб, та залиште на ніч.  Потім ретельно прополощіть.

Повернути м’якість допоможе відпарювання.

Сушити махрові рушники найкраще на свіжому повітрі, а найгірше – на опалювальних приладах.

Махра не любить впливу високих температур, тому вироби з неї не слід прасувати.

Відео з каналу Zhanna Reshetitskaya

Головне фото: otbelim

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + thirteen =