Як відіпрати кухонні рушники без виварювання

Кухонні рушники є обов’язковою та необхідною річчю на кожній кухні. Та саме через це, кухонні рушники зазнають найбільших забруднень: ними витирають посуд, стіл, різні плями, з їх допомогою беруть ручки каструль та сковорідок… Через це  рушники швидко втрачають свій вигляд. Ми розповімо, як відіпрати кухонні рушники, щоб вони виглядали мов нові.

Читайте статтю російською мовою

Пам’ятайте, що прати рушники з натуральних тканин можна при температурі 95 градусів та, навіть, кип’ятити. Кольорові не варто прати при температурі води, вищій за 50 градусів.

Читайте також: Як вивести смолу з одягу в домашніх умовах

Якщо рушники досить брудні, перед прання густо натріть їх господарським милом і залиште на деякий час (можна на кілька годин).Як відіпрати кухонні рушники від різних плям

Випрати кухонні рушники можна замочити в розчині з теплої води та перекису. Залиште відмокати на ніч, а зранку виперіть.

iak-vidipraty-kukhonni-rushnyky
Фото: stiralkainfo.ru

Від жирних плям допоможе рідина для миття посуду. Нанесіть її на плями та добре потріть. Залиште на добу, потім виперіть.

При різних видах забруднень допоможе розчин нашатирного спирту і води у пропорції 1 до 2. Замочіть у ньому рушник і залиште мінімум на дві години.

З плямами від соку і ягід впорається гліцерин. Змішайте гліцерин і медичний спирт у співвідношенні 1 до 1 та замочіть у цьому розчині рушник. Мокнути рушник повинен не менше 2-х годин.Плями кави, чаю і томатів виведе сіль. Розчиніть 1 столову ложку солі в одному літрі води та витримайте в такому розчині річ приблизно годину. Потім виперіть. Щоб вивести червоне вино, зробіть насичений сольовий розчин (1: 1) і залишити в ньому рушники на 1,5 – 2 години.

В боротьбі з плямами від буряку допоможе лимонна кислота. Спочатку під гарячою водою виперіть рушник з господарським милом, потім насипте на пляму кислоту і залиште на 5-7 хвили. Прополощіть. Впоратися з застарілими плями допоможе натирання рушника кислотою. Витримайте його так приблизно годину, а потім виперіть.

iak-vidipraty-kukhonni-rushnyky
Фото: polotenca.ua

Якщо на рушнику з’явилися плями цвілі, замочіть його на 10 хвилин у столовому оцті, а потім добре прополощіть або виперіть.

Щоб повернути білизну рушникам скористайтеся гірчичним порошком. Наберіть у ємність гарячої води і розчиніть у ній велику кількість сухої гірчиці (Якщо берете відро або таз – можна висипати всю пачку. Розчин має бути насиченим). Замочіть рушники на ніч, а зранку виперіть.

Читайте також: Як прати махрові рушники, щоб були м’які

Гірчичний порошок позбавить рушники від жирних плям і додасть їм особливоï білизни.

Як виварити кухонні рушники… в мікрохвильовці

Цей метод підходить лише для рушників з натуральної тканини. Ще його можна використовувати для махрових рушників. Очищати ним синтетичні рушники чи рушники з мікрофібри ми не рекомендуємо.

iak-vidipraty-kukhonni-rushnyky
Фото: intermarium.news

Отже, послідовність дій наступна. Добре намочіть рушник та викрутіть його. Ретельно натріть господарським милом та помістіть до поліетиленового пакету. Пакет потрібно зав’язати або затягти, якщо це слайсер.

Помістіть рушник до мікрохвильовки на півтори хвилини на режим звичайного розігріву. Виймайте пакет обережно, оскільки він буде гарячим. Після цього добре прополощіть рушник (за бажанням – можна випрати), та насолоджуйтеся його абсолютною чистотою.

Як прати кухонні рушники та виварити їх у каструлі дивіться у відео.

Відео з каналу Мармеладная Лисица

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 − 4 =