Мембранна тканина: як прати мембрану і доглядати

Мембранна тканина – це високотехнологічний матеріал, котрий потребує спеціального догляду. Зазвичай рекомендується не прати речі з мембрани у пральній машині, краще віддати перевагу ручному пранню. Стірочка розповість Вам про особливості догляду за мембранними речами та підкаже засіб для прання мембранних тканин.

Читати статтю на російській мові

Якщо правильно доглядати за мембраною – вона збереже свої властивості на довгі роки.

При пранні курток з мембрани головне – вберегти їх від деформацій і пошкоджень та правильно обрати засіб для прання мембранних тканин.

Мембранна тканина: як прати такі речі

Перед пранням перевірте кишені, застебніть всі блискавки, застібки, кнопки. Обов’язково прогляньте знаки прання куртки чи комбінезона. Інформація на ньому підкаже чи можна прати річ у машинці чи ні.

Для прання в машині-автомат оптимальна температура 30-40°C. Обирайте делікатний режим. Віджим та машинна сушка суворо протипоказані.



membranna tkanyna
Фото: xtkani

Щоб одяг не втратив своїх властивостей, використовуйте спеціальні засоби для прання мембранних тканин. Вкрай не варто використовувати гранульовані пральні порошки, відбілювачі, плямовивідники, а також кондиціонери. Вони зруйнують специфічну структуру матеріалу та гарантовано зіпсують мембрану.

При пранні мембранної одежі варто ввімкнути функцію додаткового полоскання, щоб повністю очистити пори мембрани від піни.



Правила прання мембранного одягу вручну

При ручному пранні надмірний фанатизм також недоречний. Якщо куртка брудна місцями (манжети, комір, кишені), то не варто прати всю. Не знаєте, чим прати мембранний одяг? Приготуйте мильний розчин із будь-якого засобу для прання та теплої води. Найкраще використати засіб для прання мембранних тканин. В крайньому випадку можна використати господарське чи дитяче мило. Не натирайте милом річ! У приготований розчин вмокуйте м’яку щітку чи губку, та злегка потріть забруднені місця.

Для того, аби випрати всю річ підготуйте великий таз з мильним розчином. Під час прання акуратно помніть виріб. Не тріть рукав об рукав – мембранна тканина не витримує сильного механічного навантаження!

Читайте також: Як прати взуття в пральній машині, чи можна прати кросівки в машинці

membranna tkanyna

Що стосується полоскання. Для нього потрібна велика кількість води, тому краще полоскати куртку чи комбінезон у ванні. Наберіть прохолодну воду та “поганяйте” річ у воді з боку в бік. Повторіть маніпуляцію кілька разів, інакше мило не виполощеться з пор. Не застосовуйте ополіскувач! Він осяде на тканині плівкою і погіршить її особливі властивості.

Можна використати для полоскання пральну машину. Установіть невелику кількість обертів, як для делікатного прання. Не забудьте відключити віджим.

Як сушити речі з мембрани

Викручування мембранної тканини призведе до її руйнування та розтягування.

Не важливо, прали ви вручну чи довірили куртку машинці – віджимати річ все одно потрібно лише руками і без скручування. Повісьте виріб на вішак над ванною та долонями стягніть воду. Такий варіант сушки для мембрани є найкращим.

Речі з мембранних тканин потрібно сушити при кімнатній температурі в розпрямленому вигляді, можна розстелити на рушник чи сушарку. Категорично не можна сушити мембрану на батареях, у сушильних машинах та біля джерел тепла.

В жодному разі не прасуйте мембрану. Мембранна тканина від цього пошкодиться і «дихаючою» така річ вже ніколи не буде.

Поради по догляду за мембраною

Мембранна тканина під час виробництва просочуються спеціальним розчином, який обволікає нитки матеріалу, роблячи його водонепроникним. Але після неправильного або надто частого прання цей розчин здатний вимитися і куртка почне підмокати.

Читайте також: Як прати термобілизну: особливості догляду за термоодягом

В такому випадку потрібно реанімувати тканину. Цим ви продовжите строк служби куртки, оскільки відштовхуватися буде не лише волога, а й бруд. А це, в свою чергу, призведе до зменшення частоти прання.

Просочення, які можна використати в домашній умовах, бувають двох видів: рідкі та аерозольні. У першому випадку, річ потрібно прополоскати в розчині з просоченням (згідно з інструкцією), а в другому – розпилити на одяг.

Вироби з мембранних тканин потрібно зберігати сухими, чистими, в розпрямленому стані, в сухих приміщеннях, які постійно провітрюють.

Мембранна тканина: чим прати мембранний одяг і як вибрати засоби для прання мембранних тканин дивіться у відео.

Відео з Ютюб каналу sportmaster.

Головне фото: browmasters

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

thirteen − four =