Позначки на одязі: що означають знаки прання на етикетках

Звичайно, всі бачили позначки на одязі та звертали увагу на бірки з малюнками трикутників, квадратів та інших знаків на етикетках одягу. Вони існують для того, щоб при пранні не зіпсувати речі. Але, відверто, хто з нас знає, що означають всі ці знаки на одязі?

Читайте статтю російською мовою

Багато хто використовує ярлики одягу як орієнтир “зад-перед”, але позначки для прання, які там зображені, є важливими при повсякденному носінні речей. Вони інформують, яким чином потрібно доглядати за одягом, щоб зберегти його в ідеальному стані максимально довго, а не зіпсувати речі після першого прання.

Якщо дотримуватися цих рекомендацій, то одяг прослужить максимально довго. Стірочка розшифрує незрозумілі на перший погляд знаки для прання, щоб допомогти вам уникнути помилок під час догляду за одягом.Що собою представляють значки на одязі

Всі тканини різні і вимагають різного догляду. По цій причині виробники розміщують умовні позначення із спеціальними значками, які потрібно «розшифрувати».

Багато людей зрізає бирки, але цього робити не варто. Навряд ви запам’ятаєте всі рекомендації, що там були, а якщо річ делікатна, її буде дуже легко зіпсувати. Ярлики на одязі зроблені так, що вони не заважають при носці і не натирають шкіру.

poznachky na odiazi
Фото: kazportal.kz

Зазвичай, “знаки прання” означають багато різних символів. Але їх можна об’єднати у п’ять наступних основних типів:

  • позначки прання (таз з водою)
  • сушка (квадрат)
  • прасування (праска)
  • хімчистка (кружечок)
  • відбілювання (трикутник)

Якщо будь-який значок на одязі підкреслений однією лінією, то ваші дії повинні відповідати делікатному режимі, якщо двома – особливо делікатному. Якщо знаки на ярлику перекреслені – маніпуляція заборонена.Читайте також: Як часто потрібно прати одяг: поради і рекомендації

Розібратися в тому, що позначає той чи інший символ, нескладно. Ми наведемо найбільш поширені ярлики, та пояснимо, що вони означають.

Що означають позначки на одязі для прання

Ємність з водою показує при якій температурі можна прати цю річ (і чи можна взагалі). Це найбільш простий та інтуїтивно зрозумілий знак прання. Зазвичай, температуру води вказують цифрами, та іноді крапками. Одна крапка – прання можливе при температурі 30 градусів, дві – 40, три – 60. Якщо зображення тазу перекреслено, значить, виріб прати не можна.

poznachky na odiazi

Читайте також: Як прати шкіряні речі щоб не зіпсувати їх

Що означають ярлики для сушки

Режим сушки або віджимання можна сміливо обирати, якщо на ярлику є значок квадрата. Квадрат з дугою – річ можна сушити на мотузці у підвішеному стані. Перекреслений квадрат означає, що сушка заборонена.

poznachky na odiazi

Що означають ярлики для відбілювача

Відбілювання допомагає одягу залишатися білосніжним. Відбілювачі поділяються на хлоровмісні, кисневмісні, оптичні. Оптичні (наприклад, синька) є найбільш безпечними для тканин, але найменш ефективними. Хлоро- та кисневмісні дають кращий результат, але можуть пошкодити делікатну тканину. Не всі речі можна відбілювати.

Читайте також: Помилки при пранні, які здатні зіпсувати речі

Залежно від виробника, відбілювачі мають абсолютно різний ефект і силу впливу на тканину.

poznachky na odiazi

Що означають ярлики для прасування

Під час прасування на тканину діють високі температури. Тому для кожної речі є оптимальний температурний режим, котрий на ярлику позначений крапками. Деякі тканини можна прасувати з сильним нагріванням праски, але, якщо перегріти праску при прасуванні синтетики або вовни можна зіпсувати речі.

poznachky na odiazi

Що означають ярлики для хімчистки

Зазвичай, чищення одягу проводять в спеціалізованих для цього місцях – хімчистках.

В даний час застосовуються дві технології чистки: суха (хімчистка) і мокра (аква-чистка).

Пам’ятайте, що навіть найякісніший речі можна зіпсувати неправильним доглядом.

poznachky na odiazi

Звичайно варто дотримуватися також і загальних, логічних правил при пранні. Не забувайте ретельно перевіряти кишені, застібати блискавки і кнопки, вивертати речі. Так ви продовжите життя не тільки речам, але і пральній машині.

Відео: Сніданок з 1+1.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × two =