Як прати чорно-білі речі та відбілити комір на сукні
Поєднання чорного та білого в одній речі завжди було стильним і модним. Але після звичайного прання така річ здатна сильно полиняти і втратити свій вигляд. В нашій статті ви дізнаєтеся, як прати чорно-білі речі та комбінований одяг, щоб він не втратив свій вигляд.
Читати статтю російською мовою
Серед основних причин, по яким може полиняти чорно-біла річ – це надто гаряча вода та велика кількість прального засобу. Ну, і звісно, погана якість виробу.
Чорно-білий одяг можна прати виключно руками і дуже дбайливо. Прання у машинці майже у 100% випадках безповоротно знищить привабливий вигляд сукні.
Як прати чорно-білі речі
В жодному разі не користуйтеся агресивними пральними засобами та порошками з відбілюючими компонентами.
Читайте також: Як вивести плями від полинявшого одягу

Перед тим, як приступити до прання, замочіть комбіновану річ у підсоленій воді на певний час – це допоможе закріпити фарбу на тканині.
Якщо білі вставки (комір, манжети, тощо) можна зняти, то краще зробіть це. Можна навіть відпороти. Це – найнадійніший спосіб прання комбінованих речей, при якому точно нічого не полиняє.
Якщо зняти білі деталі немає можливості, доведеться прати весь виріб.
Розчиніть у воді пральний засіб для делікатних речей та замочіть виріб. Температура води під час прання не повинна перевищувати 30 градусів, а краще – періть у холодній. Так менше шансів, що чорне полиняє.
Альтернативним народним методом є прання у сильному розчині зеленого чаю. Замочіть у ньому виріб на 15 хвилин, а після цього забруднені місця присипте сіллю та залиште на кілька хвилин. Потім виперіть як зазвичай. Зелений чай добре освіжає кольори.
Читайте також: Як відбілити одяг і повернути сяючу білизну речей

Як відіпрати білий комір на чорній сукні
У випадку, якщо білий комір все ж забарвився, можна спробувати його реанімувати.
Перед обробкою білих деталей прикрийте чорну тканину поліетиленовим пакетом або фольгою, щоб не зіпсувати її.
Для того, аби повернути білому його колір, є кілька методів і одне головне правило – діяти потрібно одразу. Якщо полиняла річ висохне, ви вже її не відперете.
Першим у нашому списку є плямовивідник для кольорових тканин. Розчиніть його у воді відповідно до інструкції та замочіть річ. Якщо замочити частинами не вдається, замочуйте весь виріб цілком. Через пів години прополощіть у холодній воді з додаванням оцту.
Якщо плямовивідник не допоміг, переходьте до кисневого відбілювача. Розкладіть річ на горизонтальній поверхні і обережно обробіть білі вставки відбілюючим засобом. Робіть це швидко та обережно. В даному випадку краще всього використовувати саме кисневий відбілювач. Якщо на чорну частину виробу потрапить хлорний відбілювач – річ остаточно зіпсується, а оптичний не дасть жодного результату.
Читайте також: Як відновити чорний колір одягу, прання чорних речей

Після такої обробки обережно прополощіть оброблені білі деталі.
Ще одним методом є замочування. Розчиніть у ємності з водою 50 гр відбілювача, замочіть виріб та залиште на кілька годин (відповідно до інструкції). Потім виперіть річ вручну.
Відбілювач можна замінити сумішшю нашатирного спирту та рідини для миття посуду. Змішайте їх в однаковій кількості і додайте трохи води. Обробіть полинявші ділянки і залиште на пів години. Після цього прополощіть під проточною водою.
Практичні поради про те, як прати чорно-білі речі дивіться у відео.
Відео з каналу: Все о стиральных машинах и бытовой технике
Головне фото: confettissimo